Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Funkcjonariusz Centrum Szkolenia Straży Granicznej wyróżniony przez Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusz Centrum Szkolenia Straży Granicznej wyróżniony przez Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Adam Śnieżko
29.12.2015

Kierownictwo resortu, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, wyróżniającym się funkcjonariuszom przyznało specjalne nagrody. Funkcjonariusze wyróżnili się zdecydowaniem w działaniu, odwagą i profesjonalizmem.

Na początku grudnia br. Jarosław Zieliński poinformował, że resort przeznaczy ponad milion złotych na nagrody dla funkcjonariuszy. Zaznaczył, że otrzymają je ci, którzy cechują się szczególnymi osiągnięciami w służbie, wykazali się męstwem lub ponadprzeciętnym zaangażowaniem dla dobra obywateli i ojczyzny. Nagrody mogły być przyznawane nie tylko z inicjatywy przełożonego, ale także na wniosek instytucji społecznych, samorządów czy obywateli.

Wśród nagrodzonych jest również 44 funkcjonariuszy Straży Granicznej. W większości wnioski o nagrody  zostały przesłane przez przełożonych funkcjonariuszy.

Federacja Rodzin Katyńskich swoje uznanie wyraziła wobec funkcjonariusza Centrum Szkolenia Straży Granicznej st. chor. szt. SG Edwarda Milewskiego, który jest współautorem książki „Żołnierze KOP i SG zamordowani w ramach Zbrodni Katyńskiej 1940”. Publikacja jest efektem wielomiesięcznej pracy i ma na celu upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej, żołnierzy i funkcjonariuszy polskich formacji granicznych.

żródło: MSWiA

do góry