Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Nowy Komendant Główny Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nowy Komendant Główny Straży Granicznej

Autor: Adam Śnieżko
11.01.2016

Premier Beata Szydło powołała na stanowisko Komendanta Głównego Straży Granicznej majora SG Marka Łapińskiego. Nominację wręczył dziś Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Mjr SG Marek Łapiński zastąpił na stanowisku Komendanta Głównego SG gen. dyw. SG Dominika Tracza.

Dziś w Komendzie Głównej Straży Granicznej odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków oraz sztandaru. W uroczystości uczestniczył sekretarz stanu w MSWiA Jakub Skiba, Biskup Polowy WP Józef Guzdek, kadra kierownicza Straży Granicznej, przedstawiciele duchowieństwa i związków zawodowych.

Sekretarz stanu w MSWiA Jakub Skiba podziękował odchodzącemu Komendantowi Głównemu Straży Granicznej za dotychczasową służbę. Gen. dyw. SG Dominik Tracz dziękując za dotychczasową współpracę życzył wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Major SG Marek Łapiński urodził się 10 marca 1963 roku w Zamościu. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1993 roku. Od 1998 roku pełnił funkcję zastępcy Generalnego Inspektora Celnego. W latach 2006-2007 był dyrektorem Departamentu Kontroli, Skarg i Wniosków w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

do góry