Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Legitymowanie osób i kontrola ruchu drogowego - kurs doskonalący - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Legitymowanie osób i kontrola ruchu drogowego - kurs doskonalący

Adam Śnieżko
03.02.2016

W dniach 11-29 stycznia 2016 roku szesnastu funkcjonariuszy z granicznych jednostek organizacyjnych Straży Granicznej doskonaliło elementy zespołowego działania w wielu złożonych sytuacjach w ramach, organizowanego po raz pierwszy w tym roku kursu doskonalącego pn. Legitymowanie osób i kontrola ruchu drogowego.

Program kursu obejmował głównie zajęcia praktyczne, związane m.in. z: legitymowaniem uczestników ruchu drogowego, stosowaniem procedur postępowania z osobami naruszającymi przepisy określone w ustawie prawo o ruchu drogowym oraz kontrolą dokumentów wymaganych w związku z kierowaniem pojazdem i jego używaniem. Funkcjonariusze ćwiczyli wykonywanie czynności związanych kontrolą legalności pochodzenia pojazdów; procedur obowiązujących podczas usuwania lub przemieszczania pojazdu z drogi oraz postępowaniem w trakcie zatrzymywania pojazdu w wyniku prowadzonego pościgu lub działań pościgowych.

 • Organizacja blokad dróg
  Organizacja blokad dróg
 • Organizacja blokad dróg
  Organizacja blokad dróg
 • Organizacja blokad dróg
  Organizacja blokad dróg
 • Realizacja ćwiczeń związanych z kontrolą ruchu drogowego
  Realizacja ćwiczeń związanych z kontrolą ruchu drogowego
 • Realizacja ćwiczeń związanych z legitymowaniem osób
  Realizacja ćwiczeń związanych z legitymowaniem osób
 • Uczestnicy szkolenia podczas zajęć praktycznych
  Uczestnicy szkolenia podczas zajęć praktycznych
do góry