Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Szkolenie w Chorwacji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkolenie w Chorwacji

Edward Milewski
15.04.2016

W dniach 3-9 kwietnia 2016 r. wykładowcy Zakładu Granicznego Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie przebywali w Chorwacji, gdzie prowadzili szkolenie w ramach Programu EXBS (Kontrola transportu i bezpieczeństwo granic) realizowanego na Bałkanach przez Departament Stanu USA.

Tematyką szkolenia była „Organizacja kontroli osób i pojazdów podczas blokad dróg”. W szkoleniu uczestniczyło 15 funkcjonariuszy Policji Granicznej i Służby Celnej: Serbii, Bośni i Hercegowiny i Chorwacji. Szkolenie zorganizowane zostało przez Ambasadę USA w Zagrzebiu i realizowane było w tamtejszej Akademii Policji Republiki Chorwacji.

W części teoretycznej zajęć wykładowcy Centrum przedstawili uczestnikom podstawy prawne i taktyczne aspekty prowadzenia pościgów i blokad dróg w realiach polskich. Omówili zasady kontroli i przeszukania pojazdów, użycie broni i środków przymusu bezpośredniego w określonych sytuacjach. Podnoszona była także kwestia stosowania procedur UE i Kodeksu Granicznego Schengen przez Straż Graniczną. Ćwiczenia praktyczne z zakresu planowania, dowodzenia i realizacji posterunków blokadowych prowadzone były na autodromie będącym bazą szkoleniową Akademii w Zagrzebiu.

 

 • Realizacja szkolenia
  Realizacja szkolenia
 • Uczestnicy szkolenia
  Uczestnicy szkolenia
 • Realizacja szkolenia
  Realizacja szkolenia
 • Realizacja szkolenia
  Realizacja szkolenia
 • Realizacja szkolenia
  Realizacja szkolenia
do góry