Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie 70-ta rocznica utworzenia Muzeum Krajoznawczego oraz Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

70-ta rocznica utworzenia Muzeum Krajoznawczego oraz Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski

Edward Milewski
25.04.2016

W dniu 22 kwietnia 2016 r. Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Straży Granicznej Pan płk SG Dariusz Lutyński uczestniczył w uroczystości związanej z obchodami 70-tej rocznicy utworzenia Muzeum Krajoznawczego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie.

W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele: władz samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa, kętrzyńskich stowarzyszeń, jednostek kultury i oświaty.
Uroczystość była doskonałą okazją do złożenia gratulacji i słów uznania za wyjątkową działalność w zakresie kultywowania tradycji i historii Warmii i Mazur.

Natomiast w dniu 23 kwietnia 2016 r. w Olsztynie, Pan płk SG Dariusz Lutyński uczestniczył w uroczystości św. Wojciecha, patrona Polski i Kościoła na Warmii, w Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Uroczystość odbyła się w ramach Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, której przewodniczył J.E. Arcybiskup Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński.

do góry