Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Warsztaty międzynarodowe lektorów języka angielskiego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Warsztaty międzynarodowe lektorów języka angielskiego

Autor: Edward Milewski

W dniach 09–13 maja 2016 r. w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie odbyły się warsztaty międzynarodowe poświęcone tworzeniu materiałów multimedialnych na potrzeby szkolenia funkcjonariuszy służb granicznych.

W warsztatach uczestniczyli lektorzy języka angielskiego szkół partnerskich CSSG ze Szkoły Służby Ochrony Granicy Państwowej Republiki Litewskiej w Medininkai oraz Narodowej Akademii Państwowej Służby Granicznej Ukrainy w Chmielnickim.

Podczas spotkania lektorzy wymienili się doświadczeniami w zakresie szkoleń językowych dla służb granicznych i określili obszar językowy pozostający w największym zainteresowaniu uczestników szkoleń. Dodatkowo, ujednolicone zostały terminy i wyrażenia związane z wykonywaniem wybranych zadań służbowych Straży Granicznej.  W oparciu o wybrany zakres leksykalny powstały materiały szkoleniowe w formacie audio i video oraz zestawy ćwiczeń językowych, które wykorzystane zostaną podczas szkoleń dla funkcjonariuszy służb granicznych trzech państw.

  • Uczestnicy warsztatów
    Uczestnicy warsztatów
do góry