Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Szef MSWiA w dniu Święta Straży Granicznej: Dzięki Wam granice Polski są dziś bezpieczne - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szef MSWiA w dniu Święta Straży Granicznej: Dzięki Wam granice Polski są dziś bezpieczne

Edward Milewski
15.05.2016

 

Święto Straży Granicznej w tym roku będzie szczególnym wydarzeniem. Z tej okazji minister Mariusz Błaszczak zwrócił się z życzeniami do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy, by podziękować im za służbę.

Polska Straż Graniczna od 25 lat nieprzerwanie dba o nienaruszalność polskich granic, a teraz także zewnętrznych granic Unii Europejskiej. To właśnie na niej spoczywa obowiązek czuwania nad bezpieczeństwem Polski na Światowych Dniach Młodzieży i Szczycie NATO.

W tym ważnym dla kraju czasie, w dobie zagrożenia terroryzmem, służba tej formacji staje się niezmiernie ważna.

Polska Straż Graniczna pełniła i nadal pełni służbę poza granicami kraju, co z pewnością usprawnia efektywność w uszczelnianiu granic, a także pozwala na wymianę doświadczeń pomiędzy formacjami.

Zmiany, które przewiduje minister Mariusz Błaszczak na lata 2017-2020, pozwolą na skuteczniejsze działanie Straży Granicznej i z pewnością zwiększą satysfakcję z pełnionej służby.

W dniu Święta Straży Granicznej, minister Mariusz Błaszczak podkreśla w swoim przemówieniu, jak bardzo dumny jest z tej formacji.

Źródło: MSWiA

do góry