Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie VI Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo Graniczne i Zarządzanie” w Rezekne na Łotwie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

VI Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo Graniczne i Zarządzanie” w Rezekne na Łotwie

Edward Milewski
17.05.2016

W dniach 11-12 maja 2016 r. przedstawiciele Centrum Szkolenia Straży Granicznej z Zakładu Granicznego oraz Wydziału Informacji i Organizacji Dydaktyki wzięli udział w VI Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo Graniczne i Zarządzanie” w Rezekne na Łotwie.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Państwowy College Straży Granicznej Republiki Łotwy we współpracy z Akademią Technologiczną w Rezekne. Konferencja odbyła się w jednej z nowoczesnych auli Akademii. Celem dwudniowej konferencji była dyskusja oraz wymiana doświadczeń z zakresu nowoczesnych technologii wykorzystywanych w służbie i szkolenia funkcjonariuszy. Poruszono również tematy związane z problemem nielegalnej migracji, zintegrowanym zarządzaniem granicami a także radzeniem sobie ze stresem w służbie.

Przedstawiciele CSSG wzięli aktywny udział w panelu dyskusyjnym zatytułowanym „Jaka jest rola nowoczesnych technologii w bezpieczeństwie granicznym oraz zarządzaniu?” Podczas dyskusji przedstawione zostały wnioski dotyczące e-learningu oraz systemów informatycznych stosowanych w placówkach służb granicznych.

  • VI Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo Graniczne i Zarządzanie”
    VI Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo Graniczne i Zarządzanie”
  • VI Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo Graniczne i Zarządzanie”
    VI Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo Graniczne i Zarządzanie”
  • Uczestnicy VI Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo Graniczne i Zarządzanie”
    Uczestnicy VI Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo Graniczne i Zarządzanie”
do góry