Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Ogólnopolska kampania społeczna „Zaczytani – oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ogólnopolska kampania społeczna „Zaczytani – oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych”

Edward Milewski
31.05.2016

W dniach 16-30 maja 2016 r. społeczność Centrum Szkolenia Straży Granicznej włączyła się aktywnie w działania zainicjowane przez Starostę Powiatu Kętrzyńskiego Pana Ryszarda Niedziółkę, prowadzone w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zaczytani – oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych”.

W ramach akcji funkcjonariusze i pracownicy Centrum zorganizowali zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży, które w dniu 30 maja 2016 r. uroczyście przekazano do Starostwa Powiatowego w Kętrzynie. Zgromadzony w ten sposób księgozbiór będzie podstawą do stworzenia biblioteczki szpitalnej dla dzieci – pacjentów Powiatowego Szpitala w Kętrzynie oraz zasili biblioteki w Powiatowych Domach Dziecka w Kętrzynie i Reszlu. Uroczyste przekazanie dzieciom zebranych książek planowane jest w Dniu Dziecka, kiedy to zostanie zainaugurowany również XV Ogólnopolski Tydzień Czytania „Cała Polska czyta dzieciom”.

  • Ogólnopolska kampania społeczna „Zaczytani – oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych”
    Ogólnopolska kampania społeczna „Zaczytani – oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych”
  • Przekazanie książek do Starostwa Powiatowego w Kętrzynie
    Przekazanie książek do Starostwa Powiatowego w Kętrzynie
do góry