Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Komendanci placówek SG uczestnikami treningu TRUS-P - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Komendanci placówek SG uczestnikami treningu TRUS-P

Edward Milewski
09.06.2016

6 czerwca 2016 r. w Centrum Szkolenia Straży Granicznej rozpoczęła się trzecia w tym roku edycja Treningu Rozwoju Umiejętności Społecznych – zakres podstawowy dla funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej.

Jednocześnie, jest to pierwsza edycja kursu adresowana do komendantów i zastępców komendantów placówek Straży Granicznej w historii prowadzenia treningów w Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie (od 2005 roku).  
Na bazie teorii analizy transakcyjnej wg Erica Berne’a uczestnicy uczą się rozpoznawać mechanizmy zachowań w określonych sytuacjach społecznych. Ponadto, kształtują umiejętności interpersonalne wpływające na jakość relacji międzyludzkich oraz poziom wykonywania zadań służbowych.
Ukończenie kursu TRUS-P jest warunkiem udziału w kolejnym module treningu czyli TRUS-K (komunikacja w sytuacjach konfliktowych). Trening potrwa do 10 czerwca 2016 r. W bieżącym roku w grudniu zaplanowano jeszcze jeden trening TRUS-P skierowany do wszystkich chętnych funkcjonariuszy i pracowników SG pragnących rozwijać kompetencje społeczne, które z pewnością przyczyniają się do pozytywnego odbioru funkcjonariuszy SG w społeczeństwie.

  • Uczestnicy treningu TRUS w trakcie zajęć
    Uczestnicy treningu TRUS w trakcie zajęć
  • Uczestnicy treningu
    Uczestnicy treningu
do góry