Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Adam Pietroniuk z Centrum Szkolenia SG Wicemistrzem Polski - IV Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Adam Pietroniuk z Centrum Szkolenia SG Wicemistrzem Polski - IV Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu

Edward Milewski
21.06.2016

W dniach 10-12 czerwca 2016 r. w Sanoku odbyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Organizatorem zawodów był Zakład Karny w Łupkowie, Biuro Kadr i Szkolenia Centralnego Zarządu Służby Więziennej oraz Polski Związek Kickboxingu.

W zawodach wzięło udział 176 żołnierzy i funkcjonariuszy reprezentujących niemal wszystkie formacje mundurowe, w tym Służbę Więzienną, Wojsko Polskie, Policję, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straż Graniczną, Biuro Ochrony Rządu, Państwową Straż Pożarną, Ochotniczą Straż Pożarną i Straż Ochrony Kolei. Zawodnicy rywalizowali w formułach:  Pointfighting, Kick – Light oraz K-1.

Reprezentujący Centrum Szkolenia Straży Granicznej kpt. SG Adam Pietroniuk - wykładowca Zakładu Wychowania Fizycznego i Działań Specjalnych zajął drugie miejsce i tym samym został Wicemistrzem Polski w kategorii wagowej 91+.
Zawodników uhonorowano medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pełna informacja dotycząca statystyki zawodów znajduje się na stronie Polskiego Związku Kickboxingu.

Poziom rywalizacji sportowej, prowadzonej w duchu fair play był bardzo wysoki, co zgodnie podkreślali zarówno trenerzy, sędziowie jak i sami zawodnicy. Poza tym uczestnicy zawodów mieli możliwość nawiązania nowych znajomości   i wymiany doświadczeń związanych z pracą zawodową.  Podczas zawodów promowana była także, wdrażana przez Fundację DKMS, idea pozyskiwania potencjalnych dawców komórek macierzystych  i szpiku kostnego.  

  • A. Pietroniuk - Wicemistrz Polski  - pierwszy z lewej
    A. Pietroniuk - Wicemistrz Polski - pierwszy z lewej
do góry