Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Działania Zespołu Bezpieczeństwa w Komunikacji Zakładu Granicznego CSSG podczas wizyty Ojca Świętego Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Działania Zespołu Bezpieczeństwa w Komunikacji Zakładu Granicznego CSSG podczas wizyty Ojca Świętego Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży

Wojciech Wróbel
02.08.2016

Funkcjonariusze Zespołu Bezpieczeństwa w Komunikacji oraz Zespołu Kontroli Ruchu Granicznego Centrum Szkolenia Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczają wizytę Ojca Świętego Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży.

W dniach 23.07-01.08.2016 r. 7 funkcjonariuszy Zespołu Bezpieczeństwa w Komunikacji Centrum Szkolenia Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczało pod względem pirotechnicznym wizytę Papieża Franciszka w trakcie Światowych Dni Młodzieży.
Od 23 lipca br. 4 funkcjonariusze minerzy-pirotechnicy a od 26 lipca kolejni 3 funkcjonariusze bezpieczeństwa w komunikacji Centrum Szkolenia SG czuwali nad zabezpieczeniem uroczystości związanych z przylotem do Polski i pobytem Ojca Świętego, a także jego wylotem z naszego kraju.
Do zadań zespołu należało dokonanie rozpoznania minersko-pirotechnicznego lądowiska, drogi przejazdu, Błoni Jasnogórskich w Częstochowie oraz wizyty w niemieckim obozie zagłady w Auschwitz, który Papież Franciszek odwiedził. Funkcjonariusze bezpieczeństwa w komunikacji natomiast wspierali działalność funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w czynnościach kontrolnych.

 • Funkcjonariusze podczas przygotowań do przyjazdu Papieża Franciszka do Częstochowy.
  Funkcjonariusze podczas przygotowań do przyjazdu Papieża Franciszka do Częstochowy.
 • Funkcjonariusze podczas przeprowadzania kontroli osób i bagażu.
  Funkcjonariusze podczas przeprowadzania kontroli osób i bagażu.
 • Funkcjonariusze podczas sprawdzania i zabezpieczania terenu.
  Funkcjonariusze podczas sprawdzania i zabezpieczania terenu.
 • Funkcjonariusz CSSG w trakcie sprawdzania terenu.
  Funkcjonariusz CSSG w trakcie sprawdzania terenu.
do góry