Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Dzień Kobiet - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dzień Kobiet

Katarzyna Kamińska
08.03.2017

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet 8 marca kierownictwo Centrum Szkolenia SG zaprosiło Panie na spotkanie, aby podkreślić ważność i wyjątkowość dnia - Święta Kobiet.

Komendant Centrum Szkolenia SG płk SG Roman Łubiński  wraz z Zastępcą płk. SG Mirosławem Doroszkiewiczem oraz męska część kadry kierowniczej spotkali się z piękniejszą częścią społeczności Centrum i ofiarowali im kwiaty wraz z życzeniami zdrowia, radości, wszelkiej pomyślności oraz spełnienia zamierzonych celów w życiu osobistym i zawodowym, nieustannego uśmiechu na twarzy, życiowej mądrości, która  daje siłę i determinację w rozwiązywaniu najtrudniejszych spraw.
Dzień Kobiet to święto, które po raz pierwszy obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1909 roku. Wówczas, była  to okazja  do wyrażenia wsparcia dla walczących o równouprawnienie kobiet. Początkowo obchody 8 marca miały jedynie upamiętniać strajk ok. 15 tysięcy pracownic jednego z nowojorskich zakładów odzieżowych, jednak pomysł świętowania Dnia Kobiet bardzo szybko przyjął się również w Europie.
W naszym kraju po raz pierwszy Dzień Kobiet uczczono po zakończeniu II wojny światowej. Do dziś 8 marca cieszy się popularnością i to właśnie wtedy kobietom wręczane są kwiaty, upominki oraz składane życzenia.

 • Dzień Kobiet
  Dzień Kobiet
 • Dzień Kobiet
  Dzień Kobiet
 • Dzień Kobiet
  Dzień Kobiet
 • Dzień Kobiet
  Dzień Kobiet
 • Dzień Kobiet
  Dzień Kobiet
 • Dzień Kobiet
  Dzień Kobiet
do góry