Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie „SpoKREWnieni służbą” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

„SpoKREWnieni służbą”

Katarzyna Kamińska
15.03.2017

W dniu 15 marca 2017 r. w godz. 8.00 – 11.00 na terenie Centrum Szkolenia Straży Granicznej oraz Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się akcja oddawania krwi pod hasłem: „SpoKREWnieni służbą”.

Ogólnopolska zbiórka krwi została zainaugurowana 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych i ma na celu oddanie hołdu żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego a przede wszystkim niesienie pomocy potrzebującym: chorym i ofiarom wypadków. Patronat nad akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Pan Mariusz Błaszczak.
Podczas dzisiejszej zbiórki ekipa wyjazdowa Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w Giżycku pozyskała od funkcjonariuszy i pracowników Centrum Szkolenia SG i Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG łącznie 8550 ml krwi. Aby wesprzeć szlachetną akcję i oddać bezinteresownie drogocenny płyn ratujący życie zgłosiły się 24 osoby.  Z uwagi na przeciwwskazania medyczne dopuszczono do oddania krwi 19 osób. Przekrój dawców był szeroki: od funkcjonariusza nowo przyjętego do służby w SG, rozpoczynającego naukę w kętrzyńskim ośrodku szkolenia do naczelnika wydziału.
Propagowanie honorowego krwiodawstwa, zwiększenie świadomości całej społeczności SG w tym zakresie, a także zachęcenie nowych dawców do oddawania krwi to pośrednie cele, które towarzyszą akcji charytatywnej pod hasłem „SpoKREWnieni służbą”, dlatego wszystkim, którzy bezinteresownie przekazali cząstkę siebie w ramach zbiórki należą się wyrazy uznania, głębokiego szacunku i wdzięczności.
Osoby, które z różnych względów nie mogły dzisiaj uczestniczyć w honorowym oddawaniu krwi mają możliwość udziału w szlachetnej inicjatywie w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” jeszcze w dwóch terminach:
18 marca 2017 r. w godz. 8.00 – 13.00 na Targach Zdrowia w Powiatowym Centrum Edukacyjnym, ul. Poznańska 21 oraz 23 marca 2017 r. w godz. 8.00 – 11.00 w Urzędzie Gminy Kętrzyn, ul. Kościuszki 2.

 

 • „SpoKREWnieni służbą”
  „SpoKREWnieni służbą”
 • „SpoKREWnieni służbą”
  „SpoKREWnieni służbą”
 • „SpoKREWnieni służbą”
  „SpoKREWnieni służbą”
 • „SpoKREWnieni służbą”
  „SpoKREWnieni służbą”
 • „SpoKREWnieni służbą”
  „SpoKREWnieni służbą”
do góry