Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Hamowanie, wyprowadzanie pojazdu z poślizgu oraz jazda w koleinach – kurs jazdy terenowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Hamowanie, wyprowadzanie pojazdu z poślizgu oraz jazda w koleinach – kurs jazdy terenowej

Katarzyna Kamińska
18.04.2017

W dniach 10–13 kwietnia br. w Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie odbyła się kolejna w tym roku edycja kursu doskonalącego „Trening jazdy pojazdami terenowymi”.

Do udziału w kursie zostali skierowani funkcjonariusze podlaskiego, nadbużańskiego, karpackiego oddziału SG oraz Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Zajęcia prowadzili wykładowcy Zakładu Granicznego.
Zmienna pogoda spowodowała, że ćwiczenia praktyczne wymagały od uczestników precyzji i rozwagi gdyż właściwa ocena terenu i decyzja o wyborze toru jazdy była podstawą skutecznej jazdy, a trudny, podmokły teren był dla kierujących pojazdem dużym wyzwaniem.
W błotnistym terenie funkcjonariusze ćwiczyli elementy hamowania, wyprowadzanie pojazdu z poślizgu oraz jazdy w koleinach. Instruktorzy dużą uwagę zwracali na eksploatowanie samochodów przede wszystkim na umiejętne dobieranie prędkości, stosowanie przełożeń skrzyni redukcyjnej oraz bezpieczeństwo.
Wszyscy uczestnicy wysoko ocenili przydatność szkolenia i przyznali, że poznali wiele nowych aspektów techniki jazdy samochodem terenowym.

 

 

 • Kurs jazdy terenowej
  Kurs jazdy terenowej
 • Kurs jazdy terenowej
  Kurs jazdy terenowej
 • Kurs jazdy terenowej
  Kurs jazdy terenowej
 • Kurs jazdy terenowej
  Kurs jazdy terenowej
do góry