Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Życzenia od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Życzenia od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Katarzyna Kamińska
16.05.2017

Jestem dumny z Waszej skuteczności i serdecznie dziękuję za każdy dzień Waszej służby - zwrócił się Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak do funkcjonariuszy Straży Granicznej z okazji ich święta, które przypada na 16 maja

Straż Graniczna służy Polsce już od 26 lat, kontynuując tradycję Korpusu Ochrony Pogranicza. Dba ona nie tylko o bezpieczeństwo naszych rodaków, ale też wszystkich obywateli UE. Tylko w 2016 r. 433 funkcjonariuszy SG wzięło udział w misjach zagranicznych, pomagając chronić granice Unii.

Wszyscy nasi partnerzy doceniają skuteczność i profesjonalizm Straży Granicznej. Jej możliwości pomoże rozwinąć Program Modernizacji Służb Mundurowych. Przewiduje on, że formacja ta otrzyma niemal 841 mln zł na nowoczesny sprzęt, inwestycje budowlane i wyposażenie.

Dziś Straż Graniczna to 14 800 funkcjonariuszy i 3 400 pracowników. Ochrania ona ponad 3500 km granicy. Każdego dnia na przejściach granicznych odprawia się średnio 130 000 osób.

Uroczyste obchody Święta Straży Granicznej odbędą się dziś, 16 maja w Zamościu.

 

do góry