Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Funkcjonariusze Straży Granicznej pomogli mężczyźnie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze Straży Granicznej pomogli mężczyźnie

Autor: Katarzyna Kamińska
01.06.2017

W dniu 30 maja 2017 r. w godzinach wieczornych funkcjonariusz Zakładu Granicznego CSSG, w trakcie prowadzenia zajęć ze słuchaczami kursu doskonalącego Operator Pojazdu Obserwacyjnego, zauważył osobę leżącą w przydrożnym rowie w okolicach miejscowości Bajory Małe. Wspólnie z funkcjonariuszem z Placówki Straży Granicznej w z Barcianach podjęli czynności mające na celu udzielenie pomocy mężczyźnie.

W wyniku podjętych czynności okazało się, że poszkodowany, obok którego leżał motorower, był nietrzeźwy, a na jego ciele stwierdzono poparzenia. Funkcjonariusze, do czasu przybycia służb medycznych i policji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ostatecznie mężczyzna został przewieziony do szpitala celem opatrzenia, a wykonane badanie krwi wykazało prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Zajęcia na kursie z wykorzystaniem pojazdu obserwacyjnego prowadzone były w zasięgu terytorialnym Placówki Straży Granicznej w Barcianach. Centrum Szkolenia Straży Granicznej, dbając o wysoką jakość prowadzonych zajęć dydaktycznych, część z niech realizuje w realnych warunkach służby korzystając z uprzejmości i doskonałej współpracy z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Straży Granicznej w Kętrzynie.

Komendant Centrum postanowił wyróżnić funkcjonariusza Centrum za postawę.

 

do góry