Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Wizyta dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Sątocznie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wizyta dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Sątocznie

Katarzyna Kamińska
24.01.2017

Uczniowie Zespołu Szkół w Sątocznie w dniu 23 stycznia br. odwiedzili Centrum Szkolenia SG w ramach Akcji "Ferie zimowe na wsi".

Wizyta rozpoczęła się prezentacją ekspozycji historycznej poświęconej historii zarówno Straży Granicznej jak i Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Uczniowie mieli okazję obejrzeć umundurowanie, sprzęt oraz pamiątki i eksponaty znajdujące się w zbiorach Centrum Szkolenia SG. W dalszej części wizyty, goście zapoznali się z zadaniamii strukturą organizacyjną kętrzyńskiego ośrodka szkolenia. 26 osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami odwiedziła pracownię Zakładu Granicznego, gdzie zapoznała się z funkcjonowaniem urządzeń do prześwietlania zawartości bagażu oraz pracownię kryminalistyczną. Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z wykładowcą na strzelnicy krytej, z prezentacją jednostek broni będących na wyposażeniu Straży Granicznej.

 

do góry