Uroczystego zakończenia szkolenia w obecności kadry kierowniczej dokonał w imieniu Komendanta CSSG, płk SG Marek Szymański Zastępca Komendanta CSSG. W swoim wystąpieniu podziękował uczestnikom za ich zaangażowanie, wytrwałość oraz wysiłek włożony w cały proces szkolenia. Pogratulował również pomyślnego zdania egzaminów końcowych, życząc absolwentom dalszych sukcesów i satysfakcji z pełnionej służby.
Program szkolenia obejmował zagadnienia związane z ochroną granicy państwowej, prawa, kontrolą ruchu granicznego oraz postępowaniem w sprawach dotyczących cudzoziemców. Uczestnicy doskonalili również sprawność fizyczną, zdobywali umiejętności z zakresu technik interwencji i elementów sztuki walki, a także rozwijali kompetencje w zakresie posługiwania się bronią palną.
Pierwszą lokatę w szkoleniu zajęła szer. SG Katarzyna Chińska z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, którą Komendant uhonorował okolicznościowym grawertonem z absolwentką. Osiągnięte przez słuchaczy rezultaty potwierdziły ich dobre przygotowanie do realizacji odpowiedzialnych zadań służbowych.
Podczas uroczystości certyfikaty otrzymali także funkcjonariusze, którzy wyróżnili się sprawnością fizyczną w poszczególnych kategoriach.
Gratulujemy nowym podoficerom i życzymy im wielu sukcesów w służbie.
-
Nowi podoficerowie Straży Granicznej -
Nowi podoficerowie Straży Granicznej -
Nowi podoficerowie Straży Granicznej -
Nowi podoficerowie Straży Granicznej -
Nowi podoficerowie Straży Granicznej -
Nowi podoficerowie Straży Granicznej -
Nowi podoficerowie Straży Granicznej -
Nowi podoficerowie Straży Granicznej -
Nowi podoficerowie Straży Granicznej -
Nowi podoficerowie Straży Granicznej -
Nowi podoficerowie Straży Granicznej -
Nowi podoficerowie Straży Granicznej