Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Przedstawiciele Centrum Szkolenia Straży Granicznej uczestniczyli w Seminarium z zakresu praktyk zawodowych na Łotwie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przedstawiciele Centrum Szkolenia Straży Granicznej uczestniczyli w Seminarium z zakresu praktyk zawodowych na Łotwie

Katarzyna Kamińska
07.12.2016

W dniach 30.11-01.12.2016 roku przedstawiciele Centrum Szkolenia Straży Granicznej wzięli udział w seminarium z zakresu praktyk granicznych. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez College Państwowej Straży Granicznej w Rezekne na Łotwie w ramach planu współpracy na rok 2016, podpisanego pomiędzy Centrum Szkolenia Straży Granicznej i instytucją szkolącą łotewskie służby graniczne.

Międzynarodowy charakter spotkania pozwolił na wymianę doświadczeń w zakresie realizacji praktyk zawodowych w szerokim ujęciu. Przedsięwzięcie zgromadziło przedstawicieli instytucji zaangażowanych w szkolenie służb granicznych z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii oraz Finlandii. Dodatkowo uczestniczyli w nim wykładowcy z Uniwersytetu Michała Romera w Kownie.
Otwarcia seminarium dokonał Dyrektor College’u Państwowej Straży Granicznej. Pierwszy dzień spotkania poświęcony był dyskusji na temat systemów szkoleniowych oraz  organizacji praktyk w placówkach służb granicznych poszczególnych krajów. Drugi dzień przeznaczono na wizytę w przejściu granicznym oraz placówce w Silene.
Seminarium  było doskonałą okazją do porównania systemów szkoleniowych z poszczególnych krajów, wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk.

  • Uczestnicy seminarium z zakresu praktyk granicznych w Rezekne
    Uczestnicy seminarium z zakresu praktyk granicznych w Rezekne
do góry