Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie I Miejsce drużyny Centrum Szkolenia SG w Ogólnopolskich Mistrzostwach Straży Granicznej w Wędkarstwie Spławikowym - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

I Miejsce drużyny Centrum Szkolenia SG w Ogólnopolskich Mistrzostwach Straży Granicznej w Wędkarstwie Spławikowym

Edward Milewski
06.06.2016

W sobotę 4 czerwca 2016 r. drużyna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie w składzie: ppłk SG Jacek GUŹNICZAK, chor. szt. SG Grzegorz MANDYWEL i chor. SG Marek GUSZCZYŃSKI wzięła udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Straży Granicznej w Wędkarstwie Spławikowym im. ppłk SG Andrzeja Stańca.

Zawody odbyły się w Chmielnie (powiat kartuski) na jeziorach Białe oraz Kłodno. Organizatorem Mistrzostw był Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej, a patronat honorowy nad zawodami sprawował Komendant Główny Straży Granicznej. W zmaganiach udział wzięło 13 trzyosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne SG oraz inne zaproszone drużyny.
Punktualnie o godzinie 8:00 rozpoczęła się rywalizacja, czyli wędki zostały zarzucone. Każda drużyna w wyznaczonym sektorze starała się złowić jak najwięcej i jak największą rybę. Po trwających 4 godziny zmaganiach, o godzinie 12:00 zakończono połowy i sędziowie przystąpili do ważenia i mierzenia ryb. Po około godzinie wszystko było jasne.

Nasi funkcjonariusze nie pozostawili żadnych wątpliwości, co do tego jak należy wędkować. W klasyfikacji drużynowej wyłowili I miejsce wyciągając z wody ponad 5 kg ryb. Kolejna drużyna z Bieszczadzkiego Oddziału SG złowiła ok. 2 kg ryb mniej. Podium uzupełniła drużyna z Nadodrzańskiego Oddziału SG. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się chor. SG Marek GUSZCZYŃSKI, który udowadniając swój profesjonalizm w wędkowaniu otrzymał również nagrodę za największą złowioną rybę (płoć 0,22 kg). Była taaaka duża.

Społeczeństwo Centrum Szkolenia Straży Granicznej gratuluje wspaniałego sukcesu, życząc kolejnych.

 • Uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Straży Granicznej w Wędkarstwie Spławikowym
  Uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Straży Granicznej w Wędkarstwie Spławikowym
 • Uczestnicy podczas łowienia
  Uczestnicy podczas łowienia
 • Uczestnicy podczas łowienia
  Uczestnicy podczas łowienia
 • Statuetka oraz medal za zajęcie I Miejsca dla drużyny Centrum Szkolenia SG
  Statuetka oraz medal za zajęcie I Miejsca dla drużyny Centrum Szkolenia SG
do góry